Program akcí

Co všechno jsme pro Vás nachystali (a dále chystáme) u příležitosti oslav 140 let pražské MHD, ruku v ruce s 90. výročím zahájení provozu autobusů? Napoví to následující tabulka. Podrobné informace vždy přinášíme s blížícími se termíny jednotlivých akcí.

Logo 140 let MHD v Praze

Akce ke 140. výročí pražské MHD

U příležitosti oslav 140 let pražské městské hromadné dopravy jsme pro Vás rozšířili zážitkovou turistiku o noční jízdu historickou soupravou Ečs, během které můžete nahlédnout i do zákulisí pražského metra.

Veškeré podrobnosti naleznete na této stránce.

Oslavy 140 let MHD v Praze jsme odstartovali dalším vydáním úspěšné hudební akce, která Vám už tradičně zpestřila cestování pražským metrem.

Veškeré podrobnosti naleznete na této stránce.

Celkem 140 plakátů cestujícím přiblížilo významné osobnosti, události a zajímavosti, které se zasloužily o současnou tvář hromadné dopravy v Praze.

Bohatá expozice nabízí zajímavé pohledy na rozmanité vozy tramvají, které každý den přepravují obyvatele evropských měst.

Více informací naleznete na této stránce.

Den otevřených dveří Dopravního podniku se v letošním roce uskutečnil ve třech areálech – v depu metra Hostivař, autobusové garáži Hostivař a tramvajové vozovně Strašnice.

Veškeré podrobnosti naleznete na této stránce.

Zajímá Vás, jak se rok za rokem vyvíjely tramvajové vozy MHD v Praze? Mnohé napověděl průvod historických tramvají, který u příležitosti 140. výročí ovládl pražské koleje!

Veškeré podrobnosti naleznete na této stránce.

Hudebnímu programu patřil také samotný závěr letošních oslav – koncerty ve vestibulech metra Vás tentokrát naladily na blížící se vánoční svátky.

Veškeré podrobnosti naleznete na této stránce.

Slavnostní finále Evropského týdne mobility

Akce související se 140. výročím pražské MHD

V rámci Evropského týdne mobility se ve středu 16. září 2015 (přibližně od 10.00 hodin do 19.00 hodin) na Smíchovském nádraží uskutečnila akce pro celou rodinu, jejímž cílem bylo ukázat veřejnou dopravu v netradičním světle a také zkulturnit prostor tohoto přestupního uzlu, kterým denně projdou desetitisíce lidí. Smyslem akce bylo také podpořit myšlenku multimodální dopravy, čili kombinace různých dopravních prostředků od MHD přes železnici až po cyklistiku.

Více informací naleznete na tomto odkazu.

Zažít MHD jinak

Významným dnem přispívajícím k rozmanitosti vyžití v šesté městské části se stalo 21. září a následující den, kdy Dejvická ulice hostila finální část Evropského týdne mobility.

Více informací naleznete na www.ETM2015.praha.eu.

Slavnostní finále Evropského týdne mobility
Logo 90 let provozu autobusů v Praze

Akce k 90. výročí provozu autobusů v Praze

Zpočátku trolejbusová vozovna, později garáž pro autobusové linky zajišťující spojení zejména v jihovýchodní části české metropole, návštěvníkům otevřela své brány první červnovou sobotu.

Podrobné informace o akci naleznete na tomto odkazu.

Nejen tramvaje, ale také historické vozy autobusů se v červnu průvodem vydaly na jedinečnou jízdu Prahou.

 

Podrobné informace o akci naleznete na tomto odkazu.

Ani v letošním roce Vás Dopravní podnik nenechal "ve štychu" během tradiční Muzejní noci.

Poznámka: Změna jednotlivých bodů programu je vyhrazena.

NAHORU