Noční Zážitková turistika

U příležitosti 4. výročí úspěšného projektu Zážitkové turistiky, které Dopravní podnik hlavního města Prahy oslavil v březnu roku 2015, a u příležitosti oslav 140 let pražské městské hromadné dopravy jsme pro Vás rozšířili zážitkovou turistiku o noční jízdu historickou soupravou Ečs.

Co na Vás čeká?

Jízda historickou soupravou Ečs

"Éčéeska" Vás sveze prvním zprovozněným úsekem pražského metra, kde budete mít jedinečnou možnost pořídit si vlastní exkluzivní fotografie jak samotné soupravy, tak například i nástupiště mimo běžný provoz.

Zajímavé informace od nejpovolanějších

Ať už během jízdy historickou soupravou, při návštěvě stanic metra nebo jednotlivých pracovišť budou vždy poblíž zaměstnanci Dopravního podniku s poutavým výkladem!

Návštěva zákulisí metra

Ve stanici Pražského povstání Vám představíme pracoviště samostatného provozního pracovníka (SPT), sídlo dozorčího stanice (DS) poodhalíme ve stanici Vyšehrad a dále budete budete mít možnost nahlédnout do reléové místnosti ve stanici Hlavní nádraží.

Unikátní snímky na Vyšehradu

Ve stanici budete mít příležitost si vyfotografovat soupravu Ečs z druhého nástupiště, a to poté, co ve stanici metra Florenc provedeme obrat přes 0. kolej (obrat z 2. koleje na kolej č. 1).

Noční jízdy historickým metrem

Termíny jízd

Na základě rozhodnutí vedení společnosti jsou noční jízdy historickým metrem až do odvolání zrušeny. Informace o pořádaných denních jízdách naleznete na tomto odkazu.

Všem zájemcům o akci se omlouváme za případné nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.

 

Důležitá upozornění

  • Vlakový dispečer může v naléhavých případech zrušit jízdu soupravy Ečs. Návštěvníkům bude v takovém případě nabídnut náhradní termín akce.
  • Vstup na akci je povolen osobám starším 15 let (účastníci ve věku 15 – 17 let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu dospělé osoby).
  • Po dobu exkurze nebude možné využít toalet.
  • Obsazeny budou pouze dva vozy soupravy. V každém z nich bude, vzhledem k nařízení Drážního úřadu, přítomen způsobilý zaměstnanec Dopravního podniku.
  • V případě pozdního příchodu není provozovatel povinen návštěvníka vpustit do areálu. Zážitek mu v takovém případě propadá.

 

Fotogalerie

NAHORU