110 (140) výletů s Dopravním podnikem hlavního města Prahy

110 výletů s Dopravním podnikem hlavního města Prahy

Hledáte tip, jak co nejlépe strávit volný čas v Praze a okolí? Pokud odpovídáte ano, máme pro vás atraktivní nabídku. Na sklonku roku 2007 vydal Dopravní podnik hlavního města Prahy první vydání publikace 110 výletů. Obsahovala 110 možností, jak strávit volný čas nejen v Praze na dobře známých místech, ale také v okolí nebo na místech, okolo kterých ve shonu velkoměsta jen tak proběhneme a ani nemáme možnost zachytit jejich jedinečné genius loci.

První vydání publikace, která není klasickou knihou, ale jednotlivé listy jsou vloženy do kroužkového bloku. Navíc v „šanonu“ najdete doplněnou fólii, do které si na výlet můžete připravit jen potřebné listy a vyrazit. Nenosíte tlustou knihu, ale jen pár listů formátu A5. První vydání se setkalo s velmi pozitivním ohlasem, a tak se na pultech Infocenter záhy objevilo druhé vydání, doplněné o dalších 11 výletů. Ani druhé vydání se na pultech dlouho neohřálo a na jaře roku 2012 tak Dopravní podnik vydal třetí vydání, už s dvacetiprocentním bonusem. K dispozici je tak 133 výletů, rozdělených do tří kategorií – centrum Prahy, okraj Prahy a okolí. Publikace bylo prodáno více než 10 tisíc kusů a stala se tedy bestsellerem.

U příležitosti 140 let zahájení provozu pražské městské hromadné dopravy Dopravní podnik připravil dalších sedm výletů, které zaokrouhlují počet nabídek na strávení volného času právě na 140! Posledních sedm výletů není k dispozici v tištěné podobě, ale jsou ke stažení na této stránce. Od posledního vydání výletů v březnu 2012 došlo k podstatným změnám v linkovém vedení městské hromadné dopravy, a proto si můžete stáhnout také soubor s aktuální dopravou na začátky a konce všech výletů.

Číslo výletu Název Dokument ke stažení
134 Jelení příkop PDF
135 Podél barrandovské tramvajové tratě PDF
136 Na Císařskou louku PDF
137 Meandry Rokytky u Nedvězí PDF
138 Z Říčan do Tehova PDF
139 Z Dřetovic přes Zájezd do Buštěhradu PDF
140 Hornopožárský les PDF
1 – 133 Aktualizace dopravy k výletům PDF

 
 
 

Nemáte ještě výletnickou publikaci doma? Nevadí, poslední kousky jsou k dispozici v Infocentrech Dopravního podniku hlavního města Prahy za 150 Kč.

Mobilní aplikace Pražské výlety

Vstříc výletům i s mobilní aplikací

Používáte při Vašich cestách raději mobilní zařízení než papírové průvodce? Potom si stáhněte aplikaci Pražské výlety, která je k dispozici jak pro systém iOs, tak i pro Android. Aktuální verze aplikace nabízí celkem 40 vybraných výletů především v centru Prahy a vzhledem k velké oblibě u turistů je k dispozici v českém i anglickém rozhraní. Kromě popisu výletů, nabízí Pražské výlety také možnost zakoupení jízdného formu SMS jízdenky a služby Sejf či jednoduché vyhledávání spojení. Trasa každého výletu je aplikací vyznačena v mapách, a tak pokud jste v dosahu mobilních dat, můžete sledovat, zda se od plánované trasy odchylujete či nikoliv.

Ještě před zakoupením plných Pražských výletů si můžete stáhnout také bezplatnou zkušební verzi, která v podobě čtyř výletů napoví, co vše aplikace nabízí.

 

Odkazy pro stažení (dle užívané platformy) Cena
Pražské výlety (demoverze) Android 3.1+ iOS 5+ Bezplatná
Pražské výlety Android 3.1+ iOS 5+ 4.99 Eur (~120 Kč)
NAHORU